Дома Трансфер зона Арсенал се засилува од редовите на големиот ривал

Арсенал се засилува од редовите на големиот ривал

Арсенал во зимскиот преоден рок сака да донесе еден дефанзивец, а на листата желби се играчи на големите ривали, Челзи и Манчестер Јунајтед.

Тешката повреда на Роб Холдинг ги примора челниците на Арсенал да побараат искусен дефанзивец на трансфер пазарот, а анлиските медиуми пренесуваат дека најголеми желби се Ерик Баи или Гери Кехјил.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


И двајцата дефанзивци оваа сезона се во немилост на своите тренери и добивата мала минутажа, па се спремни да ја променат средината.

Многу полесен за реализација е трансферот на Кејхил чии договор со Челзи завршува на крајот на сезоната, па „топџиите“ се спремни да платат симболична сума за да го добијат неговиот потпис во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Мил…