Дома Фудбал Англија Арсенал потврди: Познато колку ќе паузира Лаказет

Арсенал потврди: Познато колку ќе паузира Лаказет

0

Францускиот напаѓач на Арсенал, Александре Лаказет ќе мора да паузира во наредните шест недели поради повреда на коленото.

Лаказет полека го губи местото во стартниот тим со доаѓањето на Обамејанг, а на дербито со Тотенхем минатиот викенд пропушти голема шанса.

Токму на тој натпревар настрада и коленото на Французинот, а клубот денес потврди дека ќе мора да биде опериран.

Лаказет ќе ги пропушти двата дуела во Лига Европа, а сигурно нема да игра и во финалето од Лига купот против Манчестер Сити кое се игра на 25-ти февруари.


Следете го Sportski.mk и на


Арсенал операцијата на коленото ја дефинираа како „мала процедура“, но Лаказет сигурно ќе отсуствува од терените во наредните шест недели.

Французинот одлично ја започна сезоната со 4 гола во првите 6 меча, но во последните 13 има постигнато само еден гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…