Дома Трансфер зона Арсенал го сака промашувањето на Сити

Арсенал го сака промашувањето на Сити

Арсенал е во потрага по квалитетно засилување за средниот ред, а најновото име на списокот на Артета е играчот на Сити, Калвин Филипс.

Филипс требаше да биде големо засилување за тимот на Гвардиола, но Англичанецот ретко добива шанса и не ги оправда очекувањата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека иднината на Филипс на „Етихад“ е несигурна поради неговите неубедливи партии па „граѓаните“ се спремни да го пуштат во јануари.

Ситуацијата ја следи Арсенал кој верува дека идеално ќе се клопи во тимот на Артета и ќе помоге во трката за титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…