Дома Трансфер зона Арсенал го сака дефанзивецот на Интер

Арсенал го сака дефанзивецот на Интер


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал  е силно заинтересирани за холандскиот репрезентативец и играч на Интер, Дензел Думфрис.

26-годишниот десен бек пред две години пристигна во Интер за 12 милиони евра и игра одлично во дресот на „нероаѕурите“.

Оваа сезона се етаблираше во еден од најдобрите десни бекови, а одигра одлично и на Мундијалот, па Артета сака да го доведе во своите редови.

Интер има финансиски проблеми, па доколку пристигне понуда повисока од 50 милиони евра е спремен да го продаде на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aрсенал плаќа 30 милиони евра за фудбалер на Реал?

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Арсенал нап…