Дома Трансфер зона Арсенал го договори првото летно засилување

Арсенал го договори првото летно засилување

0

Раководството на Арсенал иако се уште нема избрано тренер за следната сезона, сепак работи на засилувањата.

Најпроблематичен дел од тимот на „топџиите“ е секако одбраната, па првото засилување пристигува токму во дефанзива.

Имено, англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал постигнал договор со Борусија Дортмунд за трансфер на грчкиот репезентативец, Сократис Папастатопулос.

Сократис има договор со „милионерите“ до 2019 година и сакаше да ја промени средината, а Арсенал за неговиот потпис ќе плати 20 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


Грчкиот репрезнетативец цели 6 години е член на Борусија Дортмунд и се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци во Бундес лигата, па за него интерес покажуваа неколку европски гиганти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Раиола негира: Ибрахимовиќ не преговара со Милан!

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, не преговара со Милан, тврди неговио…