Дома Топ вести Арогантниот Нејмар го уценува ПСЖ: Или дајте ми го ОВА, или одам во Реал

Арогантниот Нејмар го уценува ПСЖ: Или дајте ми го ОВА, или одам во Реал

0

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар му постави неверојатен услов на Пари Сент Жермен за да остане на „Паркот на принцовите“.

Нејмар, кој моментално се опоравува од опрецијата на стапалот, наводно е незадоволен во Париз е се погласни се шпекулациите дека сака да го напушти клубот после само една година.

Шпанските медиуми веќе наголемо шпекулираат и наведуваат дека постојат две опции – враќање во Каталонија или во најголемиот ривал, Реал Мадрид.

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи е исплашен од велата ситуација и отпатува во Бразил за да разговара лично со Нејмар.


Следете го Sportski.mk и на


Светските медиуми пренесуваат дека Бразилецот побарал неверојатен услов. Имено, тој сака да добива 1,1 милион евра неделно, што е скоро двојно повеќе од платата која ја добива во моментов.

Останува да видиме дали ПСЖ е спремен да го исполни неговото барање, за да го „купи мирот“ на Бразилецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Перез проговори за трансферот на Роналдо: Сакаше да замине поради лични причини!

Кристиано Роналдо ова лето го шокира фудбалскиот свет кога реши да го напушти Реал Мадрид …