Дома Видео Аргентинско славје: Разголениот Меси падна во транс после пласманот на СП

Аргентинско славје: Разголениот Меси падна во транс после пласманот на СП

0

Фудбалерите на Аргентина имаа еуфорично славје после победата над Еквадор и директниот пласман на Светското првенство во Русија.

Херој на „гаучосите“ повторно беше Лео Меси кој постигна хет-трик, а беше и меѓу највеселите во соблекувалната.

Погледнете како се славеше во соблекувалната на Аргентина!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…