Дома Видео Араухо се повредил додека го славеше поништениот гол против Бефика

Араухо се повредил додека го славеше поништениот гол против Бефика

Првпат во последните 20 години на Барселона и се заканува неуспех во групната фаза од Лигата на шампионите.

Каталонците во петтото коло ја пречекаа Бенфика и им беше потребна победа за пласман во нокаут фазата, но посакуваниот резултат изостана. Араухо во 85. минута можеше да донесе победа.

Дефанзивецот постигна гол, но истиот му беше поништен поради офсајд позиција. За ситуацијата за Чави да биде полоша тој се повредил при прославата на тој погодок.

Во последното коло од Лигата на шампионите Барселона ќе мора да го победи ако сака да има сигурен пласман

во нокаут фазата. Постои опција и без победа Каталонците да се пласираат, но во тој случај Бенфика дома не треба да го победи Динамо Киев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…