Дома Трансфер зона Анчелоти сака напаѓач: Наполи понуди 35+играч за Италијанецот со клазула од 100 милиони евра

Анчелоти сака напаѓач: Наполи понуди 35+играч за Италијанецот со клазула од 100 милиони евра

0
ancelotti

Наполи во последните денови од преодниот рок ќе се обиде да му обезбеди на Анчелоти нов напаѓач на располагање.

Клубот од Неапол има одличен менаџер, но нивни најголем проблем во овој момент е напаѓачката линија.

Лошо играа на пријателските натпревари и Де Лаурентис не е задоволен, а Анчелоти бара засилувања.

Желба на овој клуб е голгетерот на Торино,

Наполи веќе испрати една понуда која е лесно одбиена, а таа изнесуваше 30 милиони евра плус Роберт Инглезе. Новата понуда им изнесува 35 милиони евра, плус дефанзивецот Влад Кирикеш.

Тешко дека Торино ќе го пушти својот најдобар напаѓач без исполнетите услови кои ги бара претседателот Урбано Каиро.

Белоти има договор до 2021 година и откупна клазула од 100 милиони евра, но таа важи само за клубовите надвор од Италија.

Претседателот на „биковите“ е јасен и ќе прифати да го продаде само за 60 милиони евра, без никакви размени на играчи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Видео: Де Лихт пристигна во Торино!

Конечно завршува една од најдолгите трансфер саги ова лето. Матијас Де Лихт ова лето беше …