Дома Трансфер зона Анчелоти го сака бекот на Ливерпул

Анчелоти го сака бекот на Ливерпул


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Реал Мадрид го стави на трансфер пазарот левиот бек Ферлан Менди, па почна да му бара замена.

Прв на листата желби на „кралевите“ е бекот на Ливерпул, Енди Робертсон за кого Реал е спремен да понуди 50 милиони евра.

Робертсон пристигна во Ливерпул летото 2017 година и се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Премиер лигата.

Шкотланѓанецот нема добра сезона, како и целиот тим на Ливерпул, но Анчелоти верува во неговите квалитети и смета дека би бил идеално засилување.

Реал му гарантира место во првиот тим, но трансферот ќе биде тежок за реализација, бидејќи Ливерпул не сака да се откаже од Робертсон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…