Дома Трансфер зона Анчелоти го носи Тиаго Силва во Евертон

Анчелоти го носи Тиаго Силва во Евертон

Капитенот на Пари Сент Жермен, Тиаго Силва може да го напушти клубот на крајот на сезоната како слободен агент.

Договорот на 35-годишниот Бразилец истекува ова лето, а неговиот агент потврди дека нема преговори за продолжување на соработката.

Бразилецот се поврзуваше со враќање во Милан, но сега за неговиот потпис се вклучи и Евертон. Карло Анчелоти одично го познава дефанзивецот и сака да го донесе во својот тим.

„Карамелите“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и се спремни да ги задоволат финансиските барања на Бразилецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…