Дома Останати Кошарка Антиќ: Звезда не е фаворит и тоа е добро за нас

Антиќ: Звезда не е фаворит и тоа е добро за нас

0

Најискусниот поединец во редовите на Црвена Звезда, нашиот интернационалец Перо Антиќ зборуваше за клупската телевизија на Жалгирис пред вечерашниот натпревар во Евролигата.

Црвена Звезда и Антиќ натпреварувањето во новата сезоната во Евролигата го започнуваат во натпреварот против литавнскиот шампион Жалгирис.

„Жалгирис секогаш има добар тим, се работи за клуб со добра стратегија, тренер и навивачи. Но, слична е ситуацијата и кај нас, ние имаме комбинација на младост и искуство. Потребно е само малку трпение и сигурен сум дека резултатите ќе дојдат“, зборуваше Антиќ.

Антиќ смета дека е добро за тимот тоа што пред почетокот на Евролигата на Зведа не и се даваат големи шанси.

„Тоа е добро за нас, нема притисок, секоја победа се смета како бонус. Очекувањата не се големи, нема притисок за младите кошаркари и стручниот штаб. Ќе играме од забава за нашите навивачи“, додаде Антиќ.

Натпреварот помеѓу Звезда и Жалгирис се игра вечерва со почеток во 19:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Ќе гледаме ли нов спектакл? – Мејведер потврди: Имам понуди за борби во УФЦ!

Флојд Мејверд повторно е на насловните на спортските медиуми откако откри дека има неколку…