Дома Трансфер зона Англичаните се „тепаат“ за него, но тој сака во Баерн!

Англичаните се „тепаат“ за него, но тој сака во Баерн!

0

Фудбалерот на Бешикташ, Ченк Тосун се наоѓа на мета на бројни европски клубови, пред се на клубовите од Премиер лигата.

Англиските медиуми пренесуваат дека Кристал Палас е силно заинтересиран за овој напаѓач и дека е спремен да понуди 14 милиони евра за него во јануари.

Овој 26-годишен напаѓач меѓу останатите клубови се наоѓа и на мета на Баерн Минхен.

Тосун е роден во Германија и медиумите пренесуваат дека е голем фан на баварскиот клуб, па Баерн е негов прв избор.

Баварците ќе се обидат да го донесат во јануари како алтернатива за Левандовски, а Бешикташ за неговата слобода бара 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Енрике се враќа на тренерската работа: Англискиот гигант заинтересиран за Шпанецот?

Поранешниот тренер на Барселона, Луис Енрике би можел да се врати на тренерската работа. И…