Дома Трансфер зона Англиско дерби за ѕвездата на Милан

Англиско дерби за ѕвездата на Милан


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул и Челзи се силно заинтересирани за плејмејкерот на Милан, Исмаил Бенасер, пренесуваат англиските медиуми.

Алжирецот има договор со „росонерите“ до 2024 година, и Милан веќе започна преговори за продолжување на соработката.

Меѓутоа, последните информации се дека Бенасер одбил да ја продолжи соработката бидејќи сака трансфер во Премиер лигата.

Поради тоа Милан ќе биде приморан да го продаде на лето, а за неговата слобода бара 50 милиони евра.

Челзи и Ливерпул се спремни да ја платат таа сума и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…