Дома Трансфер зона Амрабат не се снајде на „Олд Трафорд“, па се сели во италијански гигант

Амрабат не се снајде на „Олд Трафорд“, па се сели во италијански гигант

Софијан Амрабат минатото лето беше на мета на многу европски гиганти, а тој избра кариерата да ја продолжи во Манчестер Јунајтед.

Тен Хаг по секоја цена го сакаше Амрабат во својот тим, но Мароканецот не се снајде најдобро на „Олд Трафорд“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манчестер Јунајтед плати за едногодишна позајмица, но веќе донесе одлука да не го откупи неговиот договор и ќе го врати во Фиорентина.

Таквата ситуација сака да ја искористи Јувентус и веќе стапил во контакт со неговиот агент.

Фиорентина за неговата слобода бара 20 милиони евра, а Јувентус е спремен да понуди 15 милиони плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …