Дома Останати Кошарка Американците избраа: Харден отпадна, ова е тимот со кој ќе настапат на ЛОИ во Токио

Американците избраа: Харден отпадна, ова е тимот со кој ќе настапат на ЛОИ во Токио

После неколкудневно преговарање Американците и официјално го потврдија тимот со кои ќе настапат на Летниот Олимписки игри во Торико.

Селекторот Грег Поповиќ го има тимот од 12 НБА ѕвезди со кои ќе атакува на златото. Џејмс Харден иако имаше голема желба отпадна поради повреда, па предводник на тимот ќе биде неговиот соиграч од Бруклин, Кевин Дурант.

Кевин Дурент (Бруклин), Дејмијан Лилард (Портланд), Бредли Бил (Вашингтон), Џејсон Тејтум (Бостон), Девин Букер (Феникс), Зак Лавин (Чикаго), Бам Адебајо (Мајами), Дрејмонд Грин (Голден Стејт), Дру Холидеј, Милвоки, Крис Мидлтон (Милвоки), Џерами Грент (Детроит)

Останува да се види само дали НБА сезоната може да направи некој проблем затоа што Букер, Холидеј и Крис Мидлтон се уште играат во плејофот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …