Дома Останати Американката Му издоминира и освои злато на 800 метри

Американката Му издоминира и освои злато на 800 метри

Златото на 800 метри кај дамите заврши кај Атинг Му.

19-годишната Американка делницата ја истрча за 1:55.22. Од првиот момент на трката Му трчаше стабилно и имаше водство. Иако на крајот имаше обид да биде престигната, но сепак таа не дозволи такво нешто.

Среброто го освои Кели Хочгинсон од Обединетото кралство, а на подиумот како третопласирана заврши уште една Американка, Рејвен Роџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

На кого играат големите ѕвезди Раде Шербеџија и Милош Биковиќ?

Ни тие не ги пропуштаат најголемите квоти на свет во Mozzart. Секој ден букмејкерите во Mo…