Дома Видео Аматер ќе погодеше една: Засилувањето на Арсенал од 65 милиони евра предмет на исмејување 🎥

Аматер ќе погодеше една: Засилувањето на Арсенал од 65 милиони евра предмет на исмејување 🎥

Навивачите на Арсенал жестоко го критикуваа Каи Хаверц откако на социјалните мрежи се појави снимка од серија негови промашувања.

Oд друга страна додека навивачите на Арсенал критикуваат, од Челзи уживаат и се исмејуваат.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Единствен на кого му успеало вакво нешто“, „Аматер ќе погодеше една“, „Кога ќе купиш фудбалер преку интернет“…Се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Во изминатата сезона Хаверц за Челзи постигна седум голови на 35 лигашки натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Прием на гради и „ножички“: Роналдињо се уште има фудбалска магија 🎥

Славниот бразилски фудбалер, Роналдињо од неодамна е дел од турското реално шоу „Survivor“…