Дома Фудбал Останато Ал Келаифи: Мбапе ќе игра за ПСЖ и во иднина

Ал Келаифи: Мбапе ќе игра за ПСЖ и во иднина

После големите перипетија ова лето, Килијан Мбапе сепак остана во Пари Сент Жермен.

Договорот на Мбапе истекува на крајот на сезоната, па постои реална можност да го напушти ПСЖ на лето без обештетување.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Поради тоа имаше несогласување, па во еден момент дури и беше исфрлен од првиот тим. Меѓутоа, последните информации се дека се водат преговори за продолжување на договорот, но краткорочен.

Сепак, претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи верува дека Мбапе уште долго ќе остане во Париз.

Килијан Мбапе е играч на ПСЖ. Го сака клубот. Тој е фантастичен играч. Тој е најдобар во светот. Многу сме среќни што го имаме и ќе го имаме и во иднина“, порача Ал-Келаифи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…