Дома Македонски спорт Мак фудбал Алпај Јусуф нов играч на Пелистер

Алпај Јусуф нов играч на Пелистер

Tимот на Пелистер денес го доведе и второто засилување.

Нов играч на битолскиот клуб е Алпај Јусуф. 23 годишниот играч за врска минатата сезона ја помина во Кадино каде што играше како првотимец, важна улога се очекува да има и во Битола.

Покрај Кадино Јусуф настапуваше уште за Кит-Го, Силекс и Локомотива.

За Пелистер пред Јусуф потпиша Филип Миленковски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реакција на ГФК Тиквеш: Не бараме алиби во судењето, но ова што се случува е неодговорно

Tимот на Тиквеш реагираше на судењето после вчерашниот натпревар против Скопје во Автокома…