Дома Видео Алиоски стрелец во поразот на Ал-Ахли 🎥

Алиоски стрелец во поразот на Ал-Ахли 🎥

Репрезентативецот на Македонија Езгјан Алиоски беше стрелез за Ал-Ахли но тоа не беше доволно за да го спаси својот тим од пораз против Ал-Наср.

Бразилецот Андерсон Талиска беше двоен стрелец за гостите. Алиоски голот го постигна во 84. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…