Дома Трансфер зона Алиоски во Лидс добива друштво од Јувентус?

Алиоски во Лидс добива друштво од Јувентус?

0

Италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио кој често се занимава со трансферите на фудбалерите на својата веб страница објави интересна приказна.

Според Ди Марцио, англискиот второлигаш Лидс е заинтересиран за напаѓачот на Јувентус Моис Кин кој во овој момент настапува како позајмен фудбалер во редовите на Верона. Кин во редовите на италијанскиот клуб одигра 15 натпревари и постигна два погодоци, што е одличен учинок за еден 17 годишен фудбалер.

Не е познато дали Лидс сакал позајмица или целосен трансфер, но Ди Марцио додава дека се сериозни во својата намера.

Како што е познато во редовите на Лидс настапува македонскиот фудбалер, Егзијан Алиоски.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фудбалерот кој беше на чекор од Ливерпул сега се најде на радарот на Баерн Минхен

Набил Фекир изимнатото лето се поврзуваше со неколку европски гиганти, а според последните…