Дома Фудбал Италија Алегри потврди: Влаховиќ се враќа, Погба со нова повреда

Алегри потврди: Влаховиќ се враќа, Погба со нова повреда


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри откри дека напаѓачот Душан Влаховиќ е спремен за игра за утрешниот меч против Лацио во Купот.

Меѓутоа, Алегри исто така потврди дека Погба се здобил со нова повреда, овој пат мускулна и нема да биде на располагање за утрешниот меч.

„Составот ќе го изберам утре. Освен Бонучи, другиот играч кој не е на располагање е Погба, кој има мускулна повреда. Влаховиќ е спремен и со сигурност ќе биде во стартниот состав“, изјави Алегри.

„Погба нема играно натпревар од април минатата година, треба време за да влезеш во форма со толку долга пауза. Неговото тело треба да се адаптира на тренинзите, се надевам дека новата повреда не е многу сериозна“, додаде Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Французите тврдат: ПСЖ го избра наследникот на Галтие!

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Кристоф Галтие заминува од клупата на ПСЖ, голем бр…