Дома Фудбал Италија Алегри за Рабио: Не е свесен каков мозок има

Алегри за Рабио: Не е свесен каков мозок има

Јувентус синоќа во првото коло од ЛШ го победи Малме, што беше прва победа за „бјанконерите“ оваа сезона.

Јувентус ја заврши работата уште во првото полувреме, најпрво погоди Алекс Сандро, Дибала постигна гол од пенал, а Мората ги постави конечните 3:0.

После натпреварот тренерот Масимилиано Алегри посебно го пофали играчот за врска Адриен Рабио.

„Рабио има извонреден мозок. Ни тој самиот не е свесен какви квалитети има. Кога ќе се затрча го однесува противникот. Технички исто така е многу добар“, изјави Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Челзи почна преговори со Жоржињо, тој сака да се врати во Италија

Фудбалерот на Челзи, Жоржињо би можел да го напушти клубот и пред завршување на договорот …