Дома Видео Алегри доби свирежи на мечот на Ѓоковиќ 🎥

Алегри доби свирежи на мечот на Ѓоковиќ 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ успешно го стартуваше завршниот Мастерс во Торино.

Српскиот тенисер го совлада Циципас со резултат 2:0 (6:4 7:6), следен противник во второто коло му е Даниел Медведев, кој во првото коло загуби од Рубљов.

На мечот на Новак присуствуваше и Масимилијано Алегри. Сепак, главниот стратег на Јувентус не помина баш најдобро кога беше прикажан на големиот екран во Торино. Алегри во тие моменти доби свирежи од публиката.

Веројатно навивачите на градскиот ривал на Јувентус, фановите на Торино да го „почестиле“ Алегри со свирежи. Навивачите на Јувентус на почетокот на сезоната не беа задоволни од Алегри, меѓутоа подоцна ситуацијата нешто се промени со шете победи кои ги врза во Серија А без примен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Cтpaшен инцидeнт: Велосипедист остана да виси над длабока провалија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Голем инцидент можеш…