Дома Македонски спорт Мак фудбал Албански прволигаш го сака Ибраими

Албански прволигаш го сака Ибраими

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими е пред потпис со албанскиот прволигаш Партизани Тирана, пишуваат медиумите во оваа земја.

Минатата сезона Ибраими ја помина во редовите на Шкендија меѓутоа откако му истече соработката двете страни не се договорија за продолжување на истата.

Медиумите во Албанија пишуваат дека Партизани има неколку приоритети оваа сезона, а еден од нив е Ибраими.

Ќе видиме дали овој клуб ќе ги исполни финансиските барања на Ибраими кои беа причина за неговото заминување од Шкендија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Ф…