Дома Топ вести Аларм во Мадрид: Еве зошто Перез нема доверба во Азар!

Аларм во Мадрид: Еве зошто Перез нема доверба во Азар!

Еден од најголемите трансфери во лето беше дело на Реал Мадрид, кога за 100 милиони фунти го доведе Еден Азар од Челзи.

Белгиецот пристигна како големо засилување и конечно решение за позицијата која ја покриваше Кристиано Роналдо. Меѓутоа, ако се суди по натпреварите во подготвителниот период не го положи испитот.

Имено, шпанските медиуми тврдат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има сомнеж околу најскапото засилување за тимот ова лето.

Перез не е задоволен бидејќи Азар пристигна на подготовки со дури 8 килограми повеќе. Наводно пред управниот одбор изјавил дека не очекува Белгиецот да има добра сезона, и дека го донесол по барање на Зидан, а тоа не била негова желба.

Нема дилеми дека Азар ќе треба добро да се потруди за да ги задоволи барањата на претседателот, но и на навивачите на „кралскиот“ клуб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Погба откри кој е менторот во Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба изјави дека Немања Матиќ е нивниот ментор во ти…