Дома Македонски спорт Мак фудбал Акраповиќ го започна својот втор мандат во Шкендија 📸

Акраповиќ го започна својот втор мандат во Шкендија 📸

Бруно Акраповиќ после пет години се врати во Шкендија и ја започна новата епизода со актуелниот шампион на Македонија.

Акраповиќ го одржа првиот тренинг со екипата и се запозна со фудбалерите, на неговото лице можеше да се забележи насмевка.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Задоволство ми е што сум тука и што ќе ги видам старите пријатели“, истакна Акраповиќ при пристигнувањето и очигледно дека е така.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…