Дома Македонски спорт Мак фудбал Акраповиќ го започна својот втор мандат во Шкендија 📸

Акраповиќ го започна својот втор мандат во Шкендија 📸

Бруно Акраповиќ после пет години се врати во Шкендија и ја започна новата епизода со актуелниот шампион на Македонија.

Акраповиќ го одржа првиот тренинг со екипата и се запозна со фудбалерите, на неговото лице можеше да се забележи насмевка.

„Задоволство ми е што сум тука и што ќе ги видам старите пријатели“, истакна Акраповиќ при пристигнувањето и очигледно дека е така.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…