Дома Останати Тенис „Ако Ѓоковиќ беше Американец, ќе имаше статуа во секој град“

„Ако Ѓоковиќ беше Американец, ќе имаше статуа во секој град“


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ често пати е тема на разговори, според многумина тој е најдобриот тенисер во историјата, некои би кажале и најдобриот спортист.

Сега се огласи поранешната победничка на Вимблдон, Французинката Марион Бартоли.

“Новак нема статус каков што заслужува. Сите ние добро знаеме да беше Американец, со сите рекорди и титули кои што ги има освоено, ќе имаше статуа во секој град. Тоа го нема затоа што е Србин. Србија е мала земја која има и тоа како бурно минато и историја“, изјави Бартоли во интервју за медиумите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…