Дома Останати Тенис Ако се оди според очекуваното Ѓоковиќ на Синсианти ќе игра против Кирјос

Ако се оди според очекуваното Ѓоковиќ на Синсианти ќе игра против Кирјос

0

Српскиот тенисер Новак Ѓоквоиќ имаше тежок ждреб на турнирот во Синсинати каде што ќе ја брани титулата.

Во првото коло Ѓоковиќ ќе биде слободен, а потоа ќе оди на меч со подобриот од Сем Квери и Пјер Уго Ербер, а во третото коло би се сретнал со Џон Иснер.

Доколку се оди според очекуваното во четвртфиналето ќе гледаме меч помеѓу Ѓоковиќ и Ник Кирјос. Ова ќе биде и тоа како меч кој привлекува внимание поради омразата која Австралиецот ја покажува кон најдобриот светски рекет.

И Кирјос како и Ѓоковиќ е фаворит во мечевите до четвртфиналето, па големи се шансите и да видиме таков дуел.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Лудиот Кирјос со автомобил вреден 300.000 евра удри во бандера (ФОТО)

Ник Кирјос продолжува да лудува и надвор од теренот. Австралискиот тенисер Ник Кирјос чест…