Дома Фудбал Англија Ако сега Барселона не го добие Вилијан, тогаш нема никогаш

Ако сега Барселона не го добие Вилијан, тогаш нема никогаш

0
willian

Барселона и летоска сакаше да го донесе Вилијан во своите редови, но Челси одби да го продаде и покрај богатите понуди.

Сепак, шпекулациите за потенцијален трансфер на Вилијан на Ноу Камп никогаш не запреа, а сега се појавија гласини дека Барселона спрема нова понуда за 30-годишниот крилен играч.

Британски Дејли Мејл тврди дека Барса е спремна да понуди 55 милиони евра плус еден фудбалер, а тоа наводно е Малком.

Иако во минатото Челси ги одбиваше понудите за Вилијан, на Камп Ноу се надеваат на фактот што Бразилецот наскоро ќе наполни 31 година сепак ќе ги натера Сините на договор. Инаку, Вилијан има договор со Челси уште 18 месеци.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…