Дома Македонски спорт Мак фудбал Ако го мине Дуделанж, Шкендија повторно со Номе Калју во 3-то коло

Ако го мине Дуделанж, Шкендија повторно со Номе Калју во 3-то коло

По елиминацијата од Номе Калју во воведната рунда од Лигата на шампионите, македонскиот првак Шкендија го очекува нов предизвик, овој пат во второто коло од Лига европа против Дуделанж од Луксембург.

Денес во Нион беше одржана ждрепката за 3-то квалификациско коло од Лига Европа, па тетовци добија шанса да се реваншираат.

Имено, доколку го победат Дуделанж, ќе се соочат со поразениот од мечот меѓу Селтик и Номе Калју.

Со ова на Шкендија повторно и се отвора патот кон плејофот во Лига Европа, па доколку ги елиминира Дуделанж и Номе Калју ќе биде на чекор од групната фаза во Лига Европа.

Фото: ФК Шкендија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ковид-19 го откажа баражот за влез во Втората лига запад, новиот второлигаш ќе се решава со ждрепка

Oд ФФМ денес потврдија дека се откажува баражот за влез во втората лига кој требаше да се …