Дома Трансфер зона Азар се враќа во Премиер лигата

Азар се враќа во Премиер лигата

Реал Мадрид сака да се ослободи од Еден Азар уште во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

Азар и оваа сезона не добива голема минутажа и главно е на клупата за резерви, па и тој сака да ја промени средината после Мундијалот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Реал издвои големо богатство за Еден Азар, но Белгиецот никогаш не ги оправда очекувањата, па сака да се ослободи од неговата висока плата.

Медиумите на Островот тврдат дека Азар може да се врати во Премиер лигата, бидејќи силен интерес за него покажува Њукасл.

Њукасл е еден од најбогатите клубови во светот, оваа сезона игра одлично, а раководството верува дека Азар ќе му помогне на тимот да избори пласман во Топ 4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…