Дома Трансфер зона Азар го напушта Реал, бира меѓу Серија А и МЛС

Азар го напушта Реал, бира меѓу Серија А и МЛС

Реал Мадрид сака да се ослободи од Еден Азар уште во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

Азар и оваа сезона не добива голема минутажа и главно е на клупата за резерви, па и тој сака да ја промени средината.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Реал издвои големо богатство за Еден Азар, но Белгиецот никогаш не ги оправда очекувањата, па сака да се ослободи од неговата висока плата.

Шпанските медиуми пренесуваат дека најреална опција за него е преселба во САД, каде неколку клубови од МЛС лигата покажуваат интерес за неговиот потпис.

Интерес за Азар покажувата и клубови од Серија А, но доколку сака да се пресели во Италија ќе мора да прифати помала плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…