Дома Македонски спорт Мак фудбал Адем се врати во Македонија Ѓорче Петров

Адем се врати во Македонија Ѓорче Петров

0

28-годишниот Ермедин Адем се врати со екипата на Македонија Ѓорче Петров.

Адем минатата сезона настапуваше во редовите на Ренова, а сега по пет години повторно се враќа во дресот на „лавовите“.

„Се вратив дома! Среќен сум што сум повторно во Ѓорче, во добро позната средина и едвај чекам да го дадам својот максимум и да му помогнам на клубот во исполнување на предизвиците“, изјави Адем.

Екипата продолжува да се засилува пред првото коло од квалификациите за Лига Европа, каде ќе се сретне со Алашкерт од Ерменија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пандев не е сигурен дали сака да се пензионира: Да видам како ќе се развива ситуацијата

Подолго време се најавува дека македонскиот капитен Горан Пандев на крајот на оваа сезона …