Дома Трансфер зона Агуеро го напушта Манчестер, се сели во Лондон?

Агуеро го напушта Манчестер, се сели во Лондон?

Иднината на Серхио Агуеро е главна тема во медиумите откако Аргентинецот потврди дека на крајот на сезоната ќе го напушти Манчестер Сити.

Агуеро се поврзува со бројни клубови ширум Европа, но наводно тој не сака да ја напушти Англија.

Како што пренесува „Телеграф“, 32-годишниот напаѓач моментално размислува за Тотенхем и Челзи, клубови кои веќе испратиле понуди до неговиот агент.

Наводно приоритет на Агуеро е да остане во Премиер лигата, бидејќи Барселона се уште не испратила официјална понуда.

Агуеро до сега одигра 384 натпревари за Сити и стана најдобар стрелец во историјата на клубот со 257 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…