Дома Македонски спорт Агон Елези со деби гол за Вараждин и тоа против големиот Динамо! 🎥

Агон Елези со деби гол за Вараждин и тоа против големиот Динамо! 🎥

Mладиот македонски фудбалер Агон Елези денешниот ден сигурно долго ќе го памети – му даде гол на Динамо Загреб.

Динамо Загреб беше фаворит во дуелот со Вараждин, но на крајот двата клуба ги поделија бодовите.

Елези во листата на стрелци се запиша во 35. минута откако одлично се снајде по една мешаница. За Елези ова е прв гол откако пристигна во овој клуб од албанскиот Скендербег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Наполи победи, нови 90 минути за Елмас

Елиф Елмас стартуваше на уште еден натпревар за Наполи. Денес тимот на Спалети славеше во …