Дома Македонски спорт Агим Ибраими нов играч на Динамо Тирана

Агим Ибраими нов играч на Динамо Тирана

Maкедонскиот интернационалец Агим Ибраими вчера објави дека замиува од Кукс, а подоцна потпиша нов договор со Динамо Тирана, тим со поголеми амбиции.

Ибраими како капитен во минатата сезона играше одлично за Кукс и постигна 15 гола во првенството на Албанија.

„Ми беше чест и задоволство што бев капитен на овој клуб. Се заблагодарувам на сите за доввербата и поддршката. Благодарност до тренерите, соиграчите и сите во клубот“, порача Ибраими по заминувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…