Дома Трансфер зона Агентот потврди: Бејл е блиску до враќање во Тотенхем

Агентот потврди: Бејл е блиску до враќање во Тотенхем

Агентот на Герет Бејл изјави дека неговиот клиент е се поблизу до враќање во Тотенхем.

Агентот призна дека трансферот е многу комплициран, но Бејл никогаш не бил поблиску до го напушти Реал Мадрид.

„Можам да кажам дека работиме на реализација, но ова е многу компликувана зделка, гледано од повеќе аспекти. Близу е, но не и официјално“, изјави Џонатан Бернет.

Бејл има уште две години до крајот на тековниот договор со „кралскиот“ клуб, каде добива 600.000 фунти неделно. Неодамна имаше информација дека Реал е подготвен да се раздели од него и да плаќа половина од платата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Лидс промовираше уште едно големо засилување

Лидс Јунајтед сезонава игра во Премиер лигата и очигледно има намера да не се врати во пон…