Дома Трансфер зона Агентот на Чонг потврди – заминува од Манчестер Јунајтед

Агентот на Чонг потврди – заминува од Манчестер Јунајтед

Агентот на младата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Тахит Чонг потврди дека неговиот клиент ќе си замине од „Олд Трафорд“.

20-годишниот крилен фудбалер се смета дека ќе биде новата „голема ѕвезда“, но не добива голема минутажа на „Олд Трафорд“, па поради тоа не сака да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед кој истекува на крајот на сезоната.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Неодамна се појавија шпекулации дека Јувентус веќе му понудил на Чонг „пристојна“ плата и богати бонуси доколку одбие да ја продолжи соработката со Јунајтед и дојде во Торино.

Интер исто така покажува сериозен интерес за младата ѕвезда и веќе ги направи првите контакти со неговиот агент, па најверојатно иднината на Чонг ќе биде во Серија А.

Денес неговиот агент потврди дека Чонг нема да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед.

„Бараме добар проект и амбиент каде фудбалерот ќе може да напредува. Чонг влезе во последните шест месеци од договорот и веќе имаме право да преговараме со заинтересираните клубови“, изјави агентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…