Дома Трансфер зона Агентите на Дрекслер преговараат со Баерн

Агентите на Дрекслер преговараат со Баерн

Играчот на ПСЖ, Јилујан Дрекслер би можжел да се врати во Германија и да го облече дресот на Баерн Минхен, пренесува „Калчомеркато“.

Договорот на 27-годишниот Германец со ПСЖ истекува на крајот на сезоната, а „светците“ не планираат да му понудат продолжување на соработката.

Дрекслер е слободен да преговара со заинтересираните клубови, а неговите агенти веќе оствариле контакт со Баерн Минхен.

Бавраците се спремни да го донесат Дрекслер како слободен агент, па се очекува двете страни брзо да најдат заеднички јазик околу финансиските аспекти.

Дрекслер оваа сезона одигра 27 меча за ПСЖ на кои постигна 4 гола и запиша 4 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо и на 36 години ги поместува границите на нормалното🎥

Португалија вчера беше поразена од Германија (4:2), но Кристиано Роналдо постигна гол и им…