Дома Трансфер зона Абрахам се враќа во Премиер лигата, во големиот ривал на Челзи

Абрахам се враќа во Премиер лигата, во големиот ривал на Челзи


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за напаѓачот на Рома, Таму Абрахам.

Приоритет на Тен Хаг следното лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, а Абрахам е на списокот на „црвените ѓаволи“.

Прв избор е Виктор Осимен од Наполи, но италијанскиот клуб не сака да го пушти за помалку од 140 милиони евра, па тој трансфер е тежок за реализација.

Поради тоа Јунајтед ќе се насочи кон Абрахам, кој игра одлично во дресот на Рома, а кариерата ја започна во Челзи.

Абрахам важи за еден од најголемите англиски таленти, но не доби шанса на „Стенфорд Бриџ“, па сега е спремен да се врати во Премиер лигата во дресот на големиот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…