Дома Фудбал Англија Абрамович со две забрани за Сари: Мора да се почитува дрес-кодот

Абрамович со две забрани за Сари: Мора да се почитува дрес-кодот

0

Новиот тренер на Челзи, Маурицио Сари не наиде на симпатии кај сопственикот Роман Абрамович поради своите стари навики.

Италијанецот кој на „Стенфорд Бриџ“ дојде како замена за Антонио Конте ќе мора да го почитува „дрес кодот“ и на стадион да доаѓа во одело, а не како до сега во тренерки.

Притоа, ќе мора да се откаже од својот порок, а тоа е пушење на полувреме. Сари е страстен пушач и едвај се воздржува да не запали цигара и додека е на клупата, па ваквата одлука сигурно тешко ќе му падне.

Сари ќе мора да носи одело и на конференцијата за новинари, бидејќи Абрамович јасно порача дека мора да се почитува дрес-кодот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…