Дома Фудбал Останато Видео: Јунајтед лесно против Партизан, Рома поразена во последна минута

Манчестер Јунајтед немаше проблеми и славеше висока победа против Партизан (3:0) во 4-то коло од Лига Европа.

Солскјер изведе на терен респектабилен состав и од самиот старт тргна по победата, па веќе на почетокот дојде до водство со голот на Гринвуд.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Веднаш потоа предноста ја дуплираше Марсијал, а точна на натпреварот стави Рашфорд со прекрасен погодок.

Возбудлив натпревар одиграа Борусија Мехенгладбах и Рома, а на крајот славеа домаќините со гол во судиското продолжение. Фацио си постигна автогол во првото полувреме, но потоа ја исправи грешката и погоди во вистинската мрежа за 1:1. Кога се чинеше дека бодовите ќе бидат поделени, во последната минута Турам и донесе победа на Мехенгладбах.