Дома Фудбал Останато (Видео) „Ел Тигре“ се враќа на голема врата, хет-трик во убедливата победа на Монако!

Екипата на Монако денес со 4:1 ја го совлада тимот на Дижон во натпреварот од второто коло од француската Лига 1.

Клубот од Кнежеството ја покажа својата сила во денешниот натпревар против Дижон, а посебно во овој натпревар блескаше Радамел Фалкао кој постигна хет-трик. Монако веќе во второта минута од натпреварот поведе со 0:1, а стрелец беше токму Фалкао.

На дваесетина минути пред крајот на првиот дел гостите ја зголемија предноста, а во листата на стрелци овој пат се запиша Џемерсон. Во 37 минута веќе беше 0:3, а повторно погоди Фалкао.

Дижон во самиот финиш успеа да намали на 1:3 со голот на Саид, но тоа беше се што домаќините направија во овој натпревар. Конечните 1:4 ги постави Фалкао со својот трет гол на натпрварот.

Radamel Falcao Hat-trick Goal HD – Dijon 1 – 4… przez xBotOne