Дома Трансфер зона Teн Хаг ја спремил листата: Непожелни на „Олд Трафорд“ се 12 фудбалери

Teн Хаг ја спремил листата: Непожелни на „Олд Трафорд“ се 12 фудбалери

Maнчестер Јунајтед доживеа бламажа во Лигата на Европа откако вчера Севиља славеше со 3:0 и така се пласираше во полуфиналето од Лигатан а Европа.

По овој пораз на Јунајтед се најавува и „чистка“ на „Олд Трафорд“.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Наводно, тренерот Ерик Тен Хаг веќе составил список од 12 фудбалери на кои нема намера да смета за наредната сезона и ќе се обиде да ги продаде на лето. На дел од тие фудбалери им истекува договорот, а додека останатите ќе бидат ставени на трансфер листа.

Наводно, холандскиот стратег инсистирал најмногу Мегваер, Марсијал и Де Геа да бидат продадени.

Покрај ова трио непожени се уште: Фред, Мектоминеј, Де Бек, Вилијамс, Еланга, Баиа, Телес и двајцата позајмени фудбалери Вегхорст и Сабицер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…