Дома Фудбал Англија Teн Хаг им одговори на критичарите кои тврдат дека ќе биде сменет

Teн Хаг им одговори на критичарите кои тврдат дека ќе биде сменет

Поради лошите резултати, Ерик Тен Хаг се соочува со сериозни критики и често се пишува за негова можна смена од кормилото на Манчестер Јунајтед.

Многумина очекуваат следната сезона да не го води тимот, меѓутоа тој се повика на тригодишниот договор и поддршката која како што вели ја има од Сер Џим Ратклиф кој од неодамна стана косопственик на тимот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Секојдневно имам состаноци со Рактлиф и сите лица во управата. Знам добро што правам и верувајте ми. Ние разговараме за иднината на клубот, никогаш тема не е тренерска смена. Мојот договор има важност уште три години и до мене не допираат никакви гласини. Доколку управата смета дека повеќе не треба да сум тренер, тогаш ќе се повлечам и ќе го отстапам местото на следниот што ќе дојде. Комплетната групација на Јунајтед е зад мене и ми дава поддршка“, изјави Тен Хаг.

Иако, Тен Хаг е убеден дека има поддршка, медиумите на Островот пишуваат дека клубот работи и бара негов наследник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …