Дома Фудбал Teбас предизвика бура во Шпанија: Спремни сме да ја исфрлиме Барселона и во втора лига!

Teбас предизвика бура во Шпанија: Спремни сме да ја исфрлиме Барселона и во втора лига!

Првиот човек на шпанската Ла Лига, порача дека е подготовен и да ја исфрли Барселона и во втора лига, ако клубот ги прекршил правилата во „случајот Негреира“.

„Долг е патот во целиот случај, истрагата е во почетна фаза, но можно е клубот да биде прогласен за виновен. Ако судијатао длучи дека има вина, тогаш Барселона ќе ја снајде тоа што го снајде Елче пред неколку години. Санкциите не се моја одговорност“, изјави Тебас.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Навивачите на Барселона стравуваат и поради тоа што Тебас е фан на Реал Мадрид.

„Точно е дека навивам за Реал Мадрид, но не сум фанатик“, додаде Тебас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…