Дома Македонски спорт Tрајковски го „измести“ противникот и изнуди пенал за Мајорка (ВИДЕО)

Tрајковски го „измести“ противникот и изнуди пенал за Мајорка (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Александар Трајковски откако вчера постигна еден еврогол на тренингот на Мајорка, денес игра добар натпревар против Атлетик Билбао.

Трајковски во игра влезе во 58 минута од средбата, а само десет минути подоцна беше најзаслужен за голот кој го постигна Мајорка. Над Трајковски беше направен пенал кој го реализираше Будимир. Тоа беше гол за Мајорка да намали на 2:1.

Треба да се споменеме дека токму со влегувањето на Трајковски Мајорка започна да игра подобро и создава шанси пред голот на Атлетик.