Дома Останати Ракомет Oфицијално: СЕХА лигата е прекината

Oфицијално: СЕХА лигата е прекината


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Раководството на СЕХА лигата на денешниот состанок донесе одлука за прекин натпреварувањето.

Ситуацијата во Украина донесе големо влијание и во ракометниот свет, а сега се прекина регионалното натпреварување во кое се натпреваруваат македонскиот тимови Вардар и Еурофарм.

Во краткото соопштение од СЕХА лигата се наведува само дека се прекинува на неодредено време, па во наредниот период се очекуваат повеќе детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Кил за гостувањето во Битола: Најдолгото патување!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Tимот на Кил тргна на…